dla prasy

informacje prasowe

książki

do pobrania

kontakt

newsletter dla mediów

imię i nazwisko

redakcja

e-mail

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki informacji na temat oferty wydawniczej wydawnictwa Akcent.

Tuż po wakacjach nowa polska proza w naszym wydawnictwie!

Krótko po wakacjach 2014 ukażą się debiutanckie opowiadania Grzegorza Rocha Bajorka. Już tytuł tomu powinien zaintrygować czytelników: 

ZNAJOMY I INNE NIEPOKOJĄCE OPOWIADANIA

Jest to zbiór opowiadań o tematyce współczesnej. Łączy je idea, by za pomocą formy prozatorskiej zaciekawić czytelnika i wprawić go w stan ekscytującego zaniepokojenia. Konstrukcja poszczególnych utworów sprawia, że natychmiast po zakończeniu lektury czytelnik ma ochotę zacząć czytać ten sam tekst jeszcze raz. Każde z opowiadań oparte jest na subtelnym i nieoczekiwanym pomyśle fabularnym spotęgowanym przez zaskakujące zakończenie.

Spis treści:

Znajomy: Akcja opowiadania toczy się w motelu przy szosie w województwie lubuskim. Rzecz, opowiedziana w konwencji thrillera, traktuje o miłości, pożądaniu, zazdrości, a także o zemście…. Młodzi narzeczeni zatrzymują się na noc w pensjonacie, w którym spotykają tytułowego znajomego: przyjaciela przyszłej panny młodej, który korzystając z okazji, podejmuje grę mającą na celu niedopuszczenie do zawaracia małżeństwa. Klasyczny trójkąt, w którym wszystkie trzy osoby będą zmuszone inaczej spojrzeć zarówno na siebie, jak i na bliską sercu osobę.

Skóra: Opowiedziana młodzieżowym językiem historia nieudanego rozboju, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przejmujący portret stołecznych blokersów, wykluczonego pokolenia III RP.

Pierścień: Młoda gospodyni nowo odrestaurowanego szlacheckiego pałacyku urządza wystawny bal dla arystokracji, podczas gdy w tym


więcej...

„Café Auschwitz” – powieść bez kiczu polsko-niemieckiego pojednania

Sensacyjnie napisana niemiecka książka o intrygującym tytule „Café Auschwitz” nie znalazła jeszcze wydawcy w kraju autora. Za to ukazuje się właśnie w Polsce.


więcej...

Pozytywne recenzje naszych książek w mediach!

Z dumą informujemy, że w styczniu 2012 r. ukazały się entuzjastyczne recenzje naszych książek w prasie, w radiu i telewizji. O kryminale „Zima lwów” Jana Costina Wagnera napisali m. in.: Piotr Kofta w tygodniku „Wprost” oraz Jakub Demiańczuk w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. O „Ludzkiej miłości” napisał m. in. Łukasz Modelski z „Paperminta”.


więcej...

Jan Costin Wagner odwiedzi Polskę

Jan Costin Wagner, utalentowany i uhonorowany wieloma nagrodami młody pisarz z Niemiec, w listopadzie przyjedzie do Polski promować swoje dwa kryminały z komisarzem Kimmo Joentą, których akcja rozgrywa się w fińskim mieście Turku: „Milczenie” oraz „Zimę lwów”.


więcej...

Jesień z wydawnictwem Akcent: kryminały niemieckich autorów i proza Makine'a

Wydawnictwo Akcent przygotowało trzy nowości książkowe na jesienne wieczory. Książki ukażą się w serii „Europa czyta”.


więcej...

Premiera autobiografii byłego prezydenta USA George’a W. Busha w 10. rocznicę ataków na Amerykę

Nakładem naszego wydawnictwa we wrześniu ukaże się bestsellerowa autobiografia byłego prezydenta USA George’a W. Busha. „Kluczowe decyzje” to niezwykły zapis dwóch kadencji 43. prezydenta USA. George W. Bush zaprasza czytelnika do zaskakująco szczerej podróży po kluczowych decyzjach swojego życia.


więcej...

Bush odpowiada na oskarżenia dotyczące stosowania tortur

– Gdybym nie zezwolił na podtapianie dowódców Al-Kaidy, musiałbym pogodzić się z większym ryzykiem kolejnego zamachu. A po 11 września nie zamierzałem takiego ryzyka podejmować – pisze George W. Bush w swojej autobiografii, odpowiadając tym samym na oskarżenia organizacji praw człowieka Human Rights Watch (HRW), która zarzuca Bushowi zezwolenie na stosowanie tortur wobec więźniów, w tym na tzw. waterboarding.


więcej...

Premiera kryminału „Milczenie” Jana Costina Wagnera

Dziś na polskim rynku ukazał się kryminał „Milczenie” znakomitego młodego autora z Niemiec, sercem związanego z Finlandią i piszącego o Finlandii , Jana Costina Wagnera, w Polsce znanego już z powieści „Księżyc z lodu”.


więcej...

Autobiografia George’a W. Busha po polsku już we wrześniu w księgarniach

„Kluczowe decyzje” ukażą się 11 września br., w dziesiątą rocznicę ataku na Amerykę. Tam autobiografia byłego prezydenta w ciągu miesiąca sprzedała się w liczbie 2 mln egzemplarzy.


więcej...

Młodzi ludzie pokochają tę powieść. „Człowiek, który pokochał Yngvego” Torego Renberga już w sprzedaży

Opowieść o zakochaniu, przyjaźni i dorastaniu w czasach, gdy nikt nie znał internetu, a muzyki słuchało się z walkmanów.


więcej...

Premiera książki „Urbi et Gorbi...” Joachima Jauera i spotkanie z autorem

20 kwietnia na rynku ukazała się książka „Urbi et Gorbi. Jak chrześcijanie wpłynęli na obalenie reżimu komunistycznego w Europie Wschodniej”. Jej autorem jest Joachim Jauer, były korespondent niemieckiej telewizji ZDF, który na własne oczy obserwował upadek komunizmu w tej części Europy.


więcej...

Premiera skandynawskiej sagi pt. „Krystyna córka Lavransa”

Skandynawska saga Krystyna córka Lavransa to historia miłości, w której szczęście – choć osiągalne – bywa niezwykle krótkotrwałe. Autorką sagi jest norweska pisarka Sigrid Undset, laureatka literackiej nagrody Nobla. Premiera książki odbyła się 18 kwietnia.


więcej...

katalog pdf

partnerzy
RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011