George W. Bush

Kluczowe decyzje

Bestsellerowa autobiografia byłego prezydenta USA George’a W. Busha. W swojej zaskakująco szczerej relacji Bush opisuje najważniejsze podjęte przez siebie decyzje i analizuje krytyczne momenty, które miały decydujący wpływ zarówno na jego prezydenturę, jak i na życie osobiste.

Kluczowe decyzje pokazują George'a W. Busha w przeddzień wyborów 2000 roku, w jego teksańskiej rezydencji, gdy był jeszcze gubernatorem stanu, na pokładzie prezydenckiego samolotu Air Force One podczas wstrząsających
wydarzeń pamiętnego 11 września 2001 r., w jego centrum dowodzenia przed rozpoczęciem ofensywy w Iraku, a także „za kulisami”, w Białym Domu, podczas podejmowania różnych ważkich decyzji. Z książki dowiadujemy się m.in., co spowodowało, że przestał pić, i jak odnalazł swoją drogę do wiary chrześcijańskiej, jak wyglądały jego relacje z żoną, córkami i rodzicami, jak udawało mu się przełamywać lody w kontaktach z przywódcami innych państw i dlaczego najgorsze chwile jego prezydentury to te, gdy oskarżano go o uprzedzenia rasowe podczas walki ze skutkami huraganu „Katrina”. W swojej autobiografii Bush przyznaje się do błędów popełnionych podczas prowadzenia wojny w Iraku, opowiada o swoich obawach, że Irak może stać się drugim Wietnamem, ale pociągającym za sobą o wiele większe koszty, i o tym, jak wielkim jego marzeniem było postawienie Osamy bin Ladena przed sądem.

Kluczowe decyzje zaskoczą zarówno zwolenników, jak i krytyków George’a W. Busha. Zmieniają bowiem ocenę jednego z najbardziej brzemiennych w skutki okresów Ameryki oraz człowieka będącego w centrum tych wydarzeń. Książka, która w USA ukazała się 9 listopada 2010 roku, natychmiast stała się bestsellerem. Na szczycie zestawienia „New York Timesa” pozostawała pięć tygodni, osiągając sprzedaż 2,6 mln egzemplarzy.

„Lektura obowiązkowa dla amerykanistów, politologów i hobbystów” Krzysztof Mroziewicz, Polityka.pl

Fragmenty książki:

W drodze z samochodu do sali szkolnej Karl Rove powiedział, że w World Trade Center uderzył samolot. Wydało mi się to dziwne. Wyobraziłem sobie niewielki śmigłowiec, który całkowicie stracił orientację i zboczył z kursu. Później zadzwoniła Condi. Rozmawiałem z nią z bezpiecznego telefonu znajdującego się w jednej z klas, którą na czas mojej podróży przerobiono na centrum komunikacji z personelem Białego Domu. Przekazała mi, że samolot, który uderzył w WTC, wcale nie był małą awionetką, tylko pasażerskim odrzutowcem. (...)

Gdybym nie zezwolił na podtapianie dowódców Al-Kaidy, musiałbym pogodzić się z większym ryzykiem kolejnego zamachu. A po 11 września nie zamierzałem takiego ryzyka podejmować. Bez wątpienia była to poważna i ciężka procedura, ale eksperci medyczni zapewniali, że nie powoduje trwałych szkód. (...)

Termin wydania: 7 września 2011

Termin premiery e-booka: 7 września 2011. Partnerem oficjalnej premiery wersji elektronicznej jest Virtualo, największy dystrybutor publikacji cyfrowych w Polsce.

Redakcja merytoryczna: dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas

Książkę polecają:

Logotyp Jedynka Polskie RadioLogotyp Gość NiedzielnyLogotyp Focus HistoriaLogotyp WP.pl Książki

Książka dostępna w naszej księgarni internetowej!


cena: 55,90

ISBN: 978-83-62180-53-0 | liczba stron: 572 | tłum.: Patrycja Pietrzak, Wojciech Grzelczak | oprawa: twarda

zobacz recenzje/zapowiedzi tej książki:

Recenzja autobiografii Busha w miesięczniku „Stosunki Międzynarodowe”

Recenzja autobiografii George'a W. Busha w „Polsce The Times Dzienniku Zachodnim”

Recenzja autobiografii Busha na portalu Militis.pl

zamów książkę

zobacz wszystkie książki

katalog pdf

partnerzy

newsletter

(i wpisz nazwę wydawnictwa)

by otrzymywać newsletter


RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011