Volker Klüpfel, Michael Kobr

Szczodre Gody

Pokryty śniegiem górski pensjonat, tajemnicze morderstwo, nieznośny doktor Langhammer – komisarz Kluftinger znów na tropie! Nowa książka bestsellerowego duetu: Volker Klüpfel i Michael Kobr.

Dla państwa Kluftingerów ma to być krótki, odprężający wypoczynek w górach, którym chcą się cieszyć mimo towarzystwa dość specyficznego małżeństwa Langhammerów. Zimowy weekend w pięknym górskim hotelu w Allgäu z atrakcją w postaci sztuki kryminalnej na żywo zapowiada się naprawdę ciekawie. Niestety początkowa zabawa szybko przeistacza się w rzeczywistość, gdy jeden z gości hotelowych zostaje zamordowany. Kluftinger staje przed nie lada zagadką: zwłoki znajdują się w pokoju zamkniętym od wewnątrz. Na domiar złego szalejąca burza śnieżna wywołuje lawinę, która odcina hotel od reszty świata. Komisarz może liczyć tylko na siebie. To znaczy: prawie…. Do śledztwa miesza się Langhammer. Na domiar złego dochodzenie rozgrywa się w czasie osławionych Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie.

Słowiańskie Szczodre Gody to okres odpowiadający niemieckim Rauhnächte – 12 nocom między Bożym Narodzeniem a świętem Trzech Króli. Pierwsza z nich (Rauhnacht) rozpoczynała się o 24:00 w Wigilię i trwała do tej samej godziny 25 grudnia. Ostatnia kończyła się 5 stycznia. Po niej następowało święto Trzech Króli.

Tradycja dwunastu nocy prawdopodobnie wywodzi się z roku księżycowego, który liczył 354 dni i był o jedenaście dni (czyli dwanaście nocy) krótszy od roku słonecznego. Wierzono, że w tym czasie zaburzone zostają prawa natury i że nocami domy są nawiedzane przez dusze zmarłych. 

Zbrodnia w Bibliotece, Portal Kryminalny, „Magazyn Literacki Książki”, portal Nakanapie.pl, magazyn „Malemen”, magazyn „Cogito”

Książka dostępna w naszej księgarni internetowej!

Przeczytaj recenzje: w dwumiesięczniku fantastyczno-kryminalnym QFANT, na portalu Zbrodnia w Bibliotece, na Portalu Kryminalnym.


cena: 34,90

ISBN: 978-83-62180-33-2 | liczba stron: 360 | tłum.: Grzegorz Zaręba | oprawa: miękka, skrzydełka

zobacz recenzje/zapowiedzi tej książki:

Nie jesteśmy masochistami. Wywiad z autorami kryminałów „Szczodre Gody” i „Operacja Seegrund”

Recenzja bawarskiego kryminału z komisarzem Kluftingerem na portalu Zbrodnia w Bibliotece

Premiera bestsellerowego kryminału o komisarzu Kluftingerze!

Szczodre Gody

zamów książkę

zobacz wszystkie książki

katalog pdf

partnerzy

newsletter

(i wpisz nazwę wydawnictwa)

by otrzymywać newsletter


RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011